Známe výsledky Zátopových štafet

Na přelomu měsíce září a října se ZŠ Boskovice již tradičně zapojila do celorepublikový běžeckých soutěží - Zátopkovy štafety na 5 km a maratónu (42 km). Zatímco ve štafetách se žáci jednotlivých pracovišť školy proti sobě utkali, v maratónu své síly spojili. Výsledky všech družstev byly odeslány do Prahy ke zpracování. Po několika dnech jsme se dověděli, že celkové umístění našich družstev v celorepublikovém měřítku je opět na dobré úrovni.
     V kategorii A (1. stupeň) se družstvo ze Slovákovy umístilo s časem 15:56,7 na celkovém 10. místě, ostatní dvě družstva však nedosáhla svým výsledkem na příčku do 20. místa.
     V kategorii B (2. stupeň) dosáhla Slovákova dokonce na jednu z vítězných pozic, a to na 3. místo, žáci nám. 9. května vybojovali 12. příčku a v těsném závěsu na 13. místě skončili běžci ze Sušilovy.
     V maratónu si naši sportovci vedli o něco hůře, ale mezi 10 nejlepších škol jsme se přesto probojovali. Společnými silami sportovci naší školy vybojovali s časem 2:45:06,0 konečné 9. místo. Jen pro zajímavost, nejlepší čas v maratónu byl 2:31:49,0 a zaběhli jej žáci ZŠ Jilemnice.