Křest komiksu a slavnostní otevření školní knihovny

     Dětský pěvecký sbor pod vedením Veroniky Ertlové a za hudebního doprovodu Martina Štěpánka zahájil ve čtvrtek 1. března v prostorách Základní školy na Slovákové křest komiksové knihy žákyně šesté třídy Elišky Štefaňákové, který nese název Teodorova smečka.
     Pavla Kotoučková mladou autorku představila a také vyzpovídala. Eliška kreslí od pěti let a tomuto koníčku se věnuje prakticky denně. Hlavním hrdinou komiksu Teodorova smečka je zlatý retrívr Teo, který musí naučit skupinu domácích mazlíčků přežít v divočině.
     Mladá autorka v rozhovoru prozradila, že již má námět na další komiks. Takže se máme na co těšit.
     Slavnostního křtu se ujala výtvarnice Anna Kocmanová, která je Eliščiným vzorem a rádkyní. Elišce za její práci poděkovala i zástupkyně ředitele na pracovišti Slovákova Blanka Bohatcová.
     Vydání komiksu kromě jiných umožnily i senátorka Jaromíra Vítková a místostarostka města Dagmar Hamalová, které též přijaly pozvání a slavnostního odpoledne se zúčastnily.
     Vedoucí školní družiny Alena Koutná pozvala Elišku na akci Celé Česko čte dětem, aby dětem v družině představila svůj komiks a přiblížila jim, jak vznikal.
     Po slavnostním křtu a kulturním programu pozvala Pavla Kotoučková všechny přítomné na slavnostní otevření školní knihovny a upozornila na vydání 50. čísla školního časopisu na webu školy. Eliška Štefaňáková přestřihla pásku, a tím slavnostně otevřela novou školní knihovnu pro druhý stupeň, kterou si všichni se zájmem prohlédli.
     Poté již následovala autogramiáda a pohoštění, na němž se podíleli Eliščini spolužáci ze 6. F. Zájemci o komiks se mohou obrátit na paní učitelku Kotoučkovou.
Jaroslav Parma, Pavla Kotoučková