Halloweenská noc

      V úterý 25. října jsme se sešli ve škole, abychom si užili akci nazvanou Halloweenská noc. Připravili ji pro nás rodiče a paní třídní učitelka.
      Kolem páté hodiny odpoledne jsme se začali scházet v naší třídě. Nachystali jsme si tam karimatky a spacáky a zabrali si místečko vedle svého kamaráda nebo kamarádky. S přípravou pelíšku některým žákům pomáhali rodiče.
      Ve třídě na stole vedle dýně a zapálené hřbitovní svíčky (jak se na halloweenskou párty sluší) jsme si pak přečetli, co nás čeká: Vítejte na helovinské párty, je čas tmy, duchové jsou aktivní a je třeba mít se na pozoru! Čeká vás důležitý úkol. Musíte vysvobodit světlo. Vydejte se k hradu, hledejte oheň a památný dub. Vyrazili jsme tedy vybaveni baterkami, lampióny a párky směr hrad ;-)
      U hradu na nás sice nečekal prezident, ale důležitá osoba to byla, a sice paní Lukešová. Od ní jsme získali instrukce: Rozdělte se do pěti skupin. A vydejte se postupně na bojovou hru do lesa. Pokud možno nepoužívejte baterku, hledejte světlo a plňte úkoly, abyste našli pět indicií. Ty vás pak dovedou k pokladu.
      Na posvátném stromu jsme si přečetli nápis: Světlo a poklad získáte, jen když napíšete na zem znak magický a poprosíte světlo, ať se k nám vrátí. Jaký znak? Na to musíte přijít sami, až zvládnete cestu tmou!
      Bojovku jsme zvládli, i když nás pořádně ve tmě v lese vylekala paní Přibylová, která bojovku také připravovala. Drželi jsme se potom v kruhu za ruce a odříkali magické formule. Pak jsme si opekli párky, také si zazpívali písničky při kytaře, na kterou hrála paní Lukešová. Dokonce jsme zpívali novou hymnu 6.C (ten kdo ji skládal, dobře věděl, jak to u nás o přestávkách vypadá). Na závěr jsme vypustili lampion přátelství a něco si všichni přáli. Zpátky do školy jsme šli kolem půl deváté večer lampiónovým průvodem.

      Ve škole na nás čekal teplý čajík a výborné muffinky od paní Navrátilové a také úžasné rolády paní Šafránkové. Zahráli jsme si hry, pustili si film a po ukolíbavce šli vzorně spát. Ráno nás paní učitelka pochválila, uklidili jsme třídu a se spokojeným úsměvem odešli domů. Třída 6.C
      Ohlasy žáků:
      Na stezku odvahy jsme vyrazili jako čtvrtí. Báli jsme se, že na nás někdo vybafne, ale naštěstí ne. Cestou jsme potkali dvě paní, byly to převlečené ty dvě maminky. Měli jsme vytáhnout něco z pytlíku. Z toho pytlíku tahala Gabča a vytáhla kuřecí pařátek. Potom jsme šli do kopce a tam byla další převlečená maminka. Tam jsme si vytáhli hrníček, do kterého se nalila voda. To se mi nejvíc líbilo. (Julie Siverová)
      Šli jsme na hrad, tam jsme opékali párky. Nejvíc se mi líbily úkoly, které jsme plnili po tmě. Potom jsme šli s lampiony domů. (Verča Hořavová)
      Šli jsme na hrad a v lese byla bojovka. Hrozně jsem se bála, protože skupinky, které byly před námi, nám říkaly, že tam na nás někdo bafne. Ale nebafl. Opékali jsme si párky a měli lampionový průvod. (Miriam Bartošová)
      Bylo to super. Líbila se mi cesta odvahy. Super byl oheň. (Matyáš Plch)
      Moc se i líbila stezka odvahy, byla zábavná a dobrá. Úkoly mě bavily. Dobře jsme se ve škole vyspali. (Daniel Navrátil)
Třída 6.C