Zelená se dále veze na vítězné vlně


    Krajské finále starších žáků ve florbalu se letos v Pohořelicích u Brna opět uskutečnilo i za účasti týmu ze Zelené. Tým však v kraji nereprezentoval pouze svoji školu a město Boskovice, nýbrž i okres Blansko, jakožto vítěz okresního kola.
   Po celý průběh turnaje předváděli naši žáci skvělé výkony, a tak se ani v extrémně silné konkurenci neztratili. V nabité základní skupině po pečlivě nacvičené týmové hře porazili ZŠ Vyškov a ZŠ Rosice a taktéž po vyrovnaném duelu vyválčili bod za remízu se ZŠ Mikulov.
   V semifinále pak po dramatickém utkání porazili chlapce ze Znojma a postoupili do finálového zápasu.
   Soupeřem se jim ve finálovém střetu stali žáci z Hodonína. Obě družstva předváděla vynikající florbal na nejvyšší úrovni, a tak se nikomu nepodařilo během zápasu získat výraznou převahu. O vítězi tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých se štěstěna nakonec přiklonila na stranu týmu z jihu Moravy.
   Celkové 2. místo v krajském kole je však obrovským úspěchem školy, města Boskovice i okresu, za který si všichni hráči stříbrného týmu zaslouží obrovskou pochvalu za enormní nasazení, srdnaté výkony a vzornou reprezentaci.
 Mgr. Martin Staněk