Den Země jsme oslavili, společně se pobavili…


    Pokračováním spolupráce prvních a devátých tříd na Zelené - ZŠ Boskovice, nám. 9. května se stala oslava Dne Země, která proběhla v pátek 26. dubna 2019 v okolí Zámeckého skleníku a areálu letního kina. Za slunečného počasí se tento prostor jako zázrakem proměnil v závodiště, kterým všemi směry a za hlasitého smíchu a štěbetání pobíhalo přes šedesát prvňáčků lačných co nejrychleji splnit dané úkoly.
    Rychlost sice nebyla nejdůležitější, ale vyprávějte to někomu, komu je šest či sedm let, má mnoho energie a rád se proběhne. Každého „závodníka“ čekalo celkem dvanáct stanovišť, na nichž bylo třeba splnit nejrůznější úkoly na téma „Naše voda“. Deváťáci byli velmi vynalézaví, takže bylo třeba zapojit síly nejen fyzické – přenášení vody, překážková dráha, lovení umělých rybek, chůze na chůdách, hod míčkem…, ale i duševní – skládačky, doplňovačky, poznávačky vodních živočichů, puzzle, zdravověda… a došlo i na city, neboť jedno stanoviště nabízelo setkání s živými domácími mazlíčky, kteří trpělivě snášeli značný zájem dětských očí i rukou.
    V cíli pak každý hrdě předložil startovní kartičku, zaplněnou obrázky a razítky potvrzujícími projití všech stanovišť, a statečně se vydal hledat nedaleko ukrytý poklad v podobě drobných sladkostí. Pak ještě několik her, opičí dráha, společné vyhodnocení a ocenění všech malých závodníků a hurá na oběd! Deváťáci jim zamávali na cestu a už začali přemýšlet o přípravě branného dne, který se svými malými kamarády prožijí koncem školního roku.
  Jana Svobodová
  foto: Petr Filip