….. s bradavicí nebo bez, s kocourem, hadem či sovou na rameni, s létajícím koštětem, smetákem, metlou nebo třeba i vařečkou…. Tyto všechny jste mohli zahlédnout, pokud jste ve čtvrtek 30.dubna procházeli kolem hřiště školy na ulici Slovákova. Právě tam si letos daly sraz děti ze školní družiny, aby si společně připomenuly svátek čar a kouzel.
Letošní slet byl o to významnější, že všichni čarodějové a čarodějky mohli poprvé v historiii družinových sletů získat „letecký průkaz“ na svoje čarodějnické vozidlo. Ale nedostali ho samozřejmě zadarmo - jak už ve školách všeho druhu bývá zvykem, bez zkoušek se to ani tentokrát neobešlo.
Přesto více jak 80 čarodějných bytostí obstálo na výbornou a svoje „řidičáky na košťata“ si spokojeně odnášelo, stejně jako speciální pamětní medaile, které dostali všichni účastníci odpoledne.
Počasí krásného jarního odpoledne nám i poslední dubnový den přálo a my se těšíme na příštím sletu čarodějnic nashledanou zase za rok!!