Pohár rozhlasu

Dne 12. května 2015 vyrazil tým mladšího žactva z 2. stupně na 47. ročník Poháru rozhlasu základních škol okresu Blansko. Závodníci soutěžili v různých atletických disciplínách a s velkým úsilím se snažili získat co nejvíce bodů pro své družsto. Díky vzájemné podpoře a povzbuzování padaly i osobní rekordy našich závodníků, které byly i oceněny diplomem. Mezi tyto úspěšné sportovce patří Sebastian Wilk, který za svůj hod míčkem 53, 45 m získal 1. místo. V této disciplíně se těsně pod příčkou vítězů umístil Adam Cápal, který hodil míčkem do dálky 51,6 m a k pomyslnému bronzu mu chybělo pouhých 40 cm. První příčku ve skoku dalekém obsadil svým výkonem 472 cm Zdeněk Látal. Tento úspěšný sportovec si ve sprintu na 60 m doběhl i pro druhé místo, a to v krásném čase 8 vteřin. Pouze 4 desitny vteřiny dělilo od 3. místa chlapce běžící štafetu. Tuto disciplínu zastupovali: Tomáš Černý, Zdeněk Látal, Štěpán Pohl a Dominik Ryba. Ovšem i družstvo dívek slavilo úspěch. Velmi pěkné 3. místo vybojovala Natálie Wilková v hodu, když svůj míček poslala do dálky 42, 4 m.
     Kromě výše jmenovaných naši školu dále reprezentovali: Filip Kocůrek, Jindřich Šíma, Vít Šindelka, Adam Vojtěch, Hana Moráňová, Adéla Ošlejšková, Dominika Plchová, Veronika Staňková, Adéla Šmídová a Zuzana Vorlová.
     Všem našim sportovcům patří velké poděkování za jejich hezké výkony a za úsilí, s kterým se snažili o co nejlepší umístění.