Doběhli jsme až do Hradce Králové

Měsíc říjen na „Zelené“ se nesl na znamení přespolního běhu. Mladší žáci naší školy dosáhli velkého úspěchu.
     Příběh začal 1. října, kdy skupina pěti žáků ve složení Vladimír Petrů, Filip Sychra, Lukáš Sychra, Štěpán Alexa a Tomáš Černý vybojovali 1. místo okresního přeboru v přespolním běhu, který se jako každoročně konal na ZŠ v Lysicích. Pokračoval 8. října krajským přeborem v Hodoníně, kde se našemu družstvu opět podařilo získat neuvěřitelné 1. místo. Tomáše Černého zastoupil Filip Kocůrek, a protože Lukáš Sychra večer před závodem onemocněl, kluci závodili pouze ve čtyřech.
     Příběh skončil 22. října v areálu Stříbrný rybník u Hradce Králové, kde se konalo republikové finále v přespolním běhu. Naši závodníci vybojovali v celkovém pořadí krásné 9. místo a jako jednotlivci se mezi 90 běžci umístili takto:
Filip Sychra ze třídy 7. B na 35. místě
Vladimír Petrů ze třídy 7. A na 37. místě
Filip Kocůrek ze třídy 7. A na 38. místě
Lukáš Sychra ze třídy 7. B na 48. místě
Štěpán Alexa ze třídy 7. C na 60. místě.
Klukům patří veliké poděkování za profesionální přístup k celému závodu a za krásný sportovní výsledek.