Beseda se spisovatelem Jiřím W. Procházkou

     V pátek 10. 3. 2017 navštívili na pozvání paní učitelky Kotoučkové naši školu spisovatelé Klára Smolíková a Jiří Walker Procházka. Pro žáky 7.–9. tříd byly určeny besedy se spisovatelem Jiřím W. Procházkou. Jejich názvy byly Průlet fantastickými světy a Komiksy hravé i drsné.
     Ze začátku jsem od toho nic nečekal, ale nakonec mě toto setkání velmi příjemně překvapilo. Pan Jiří W. Procházka napsal hodně sci-fi a fantasy knížek, které mne velmi zaujaly. Někteří mí spolužáci přednášce vůbec nevěnovali pozornost a neuvědomovali si, že v naší třídě stojí opravdová osobnost. Po představení svých knížek začal pan spisovatel mluvit o známých sci-fi a fantasy knížkách, jako třeba Pán prstenů, Hunger games nebo Harry Potter.
     Mně se program velmi líbil a i samotný spisovatel byl super. Po skončení programu jsem si s ním ještě 20 minut povídal a dostal jsem od něj i autogram na památku. Pro mne, jako pro čtenáře, to bylo velmi motivující a inspirativní a velmi jsem si tuto besedu a setkání s panem spisovatelem užil.

(Další názory na besedy si můžete přečíst v dubnovém čísle časopisu Slováček.)
Michael Bresser, 8. E